Noci s cudzincom

Autor: Lucia Braunová | 26.11.2016 o 23:02 | Karma článku: 2,09 | Prečítané:  564x

Ak vám hrozí, že strávite večer osamote a zároveň túžite po iskrivých chvíľkach, odporúčam vám začítať sa do nového románu Mirky Manákovej, autorky tak obľúbeného titulu Araba nemiluj. 

MIRKA MANÁKOVÁ Noci s cudzincom

 

article_photo

Ale v prípade, že čakáte už tradične omieľaný scenár, kedy tichá študentka a až príliš romantická a nevinná stretne bohatého biznismana s dušou poškvrnenou temnou minulosťou, sklamem vás. V tomto príbehu sa to vôbec nebude vyvíjať podľa tejto, ba ani podobnej osnovy. Tu je hlavná hrdinka Tereza, práve naopak, sebavedomá a úspešná banková poradkyňa, ktorá síce, ako to už v ženských románoch býva, je sklamaná láskou, no napriek tomu netrúchli doma a nenarieka nad nepriazňou osudu a ani nečaká na princa na bielom koni. S kamarátkou si užívajú život plnými dúškami a tu niekde sa rozhodne zažiť dobrodružstvo. Na sociálnej sieti „stretne“ tajomného Nicholasa, s ktorým to je hneď od začiatku iné... záhadné a vzrušujúce. Nicholas jej ponúka chvíle rozkoše, ale za cenu, že ho nesmie vidieť. Dovolené sú iba dotyky. Tereza, samozrejme, váha, no nakoniec zvíťazí jej bláznivá povaha a ona sa vrhá do osídiel nebezpečnej vášne, kde zisťuje, že ich telá sú dokonalým súzvukom. Nielen Tereza, ale ani čitateľ netuší, kto je tajomný milenec. Autorka vás zavedie, zdá sa, že na správnu cestu niekoľkokrát, ale zakaždým ste v slepej uličke.

Okrem spaľujúceho sexu, ktorý si myslím, že nikoho neurazí, pretože je opísaný vkusne, sa autorka venovala aj vzťahom na pracovisku, vďaka čomu nie je dejová línia iba o sexuálnych hrách a to ocenia aj tí, ktorí erotickej literatúre neholdujú.

Alexander celý očervenie a neveriacky na mňa hľadí. Zdá sa, že som mu zrazila hrebienok, ktorý nosil príliš vysoko. „To by stačilo, Weissová, môžete odísť,“ povie namrzene. „Slečna Weissová, prosím,“ opravím ho a zvrtnem sa na odchod. „Počkajte.“ Otočím sa a spýtavo na neho hľadím. Vyžaruje z neho vzrušenosť z mojich slov, ktoré očividne nie je schopný prijať. „Ešte raz budete meškať do práce a máte padáka.“ Hlas má tvrdý, pohľad ako skala.

V románe vystupuje niekoľko zaujímavých postáv, ktoré dostali svoj priestor. Čo oceňujem je, že žiadna postava nie je dokonalá. Každá (rovnako ako to býva v skutočnom  živote) má svoje klady ale, samozrejme, aj zápory. Mňa si v knihách získavajú hlavne hrdinovia, ktorí nie sú vykreslení v tom dobrom svetle a preto ma zaujal aj Terezin šéf, ku ktorému nebudete dlho vedieť zaujať postoj. Neprezradím  vám jeho pravý charakter, no môže sa stať, že vás poriadne prekvapí. A možno nebude jediný...

Noci s cudzincom je príbeh, ktorý ukrýva sexi tajomstvo takmer do poslednej stránky, preto budete horlivo otáčať stránku za stránkou. Dej v žiadnom prípade nestagnuje a žiadne prvky ho nebrzdia, čo je veľké pozitívum. Román je priam stvorený na objednávku pre tieto chladné podvečery. Tak sa zababušte s teplým čajom, alebo vareným vínkom a nechajte sa zajať do osídiel Nicholasových mocných paží a dovoľte, aby rozmaznával aspoň vaše zmysly, tak dokonale ako Terezino telo.

Knižku dostanete tu za bezkonkurenčnú cenu 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?