Láska, ktorá nepozná pravidlá...

Autor: Lucia Braunová | 3.3.2016 o 14:53 | Karma článku: 2,89 | Prečítané:  616x

Meno Mirka Manáková je v knižnom svete novým pojmom, no napriek tomu si získala svojou tlačenou prvotinou Araba nemiluj množstvo čitateľov. Priaznivci elektronických kníh sa s jej tvorbou už mohli stretnúť . 

V roku 2015 vydala román Zabudnuté hriechy. Žije na východnom Slovensku a popri starostlivosti 

article_photo

o rodinu píše aj články do časopisov a nové a nové príbehy.

Kniha s exotickým a zároveň provokačným názvom Araba nemiluj Vás vo svojej prvej polovici zavedie do sveta prostitúcie.

Nina zostala po strate babky sama, tak od sestry nadšene prijala prácu pod zásterkou chyžnej v hoteli. Ani vo sne by jej nenapadlo, že ju sestra podlo zradí a ona bude musieť pracovať ako žena, ktorá ponúka svoje telo. V tomto svete neexistujú žiadne práva, sú iba tvrdé pravidlá, ktoré keď poruší, nasleduje krutý trest.

Nine sa podarí čo máloktorej dievčine v jej situácii. Počas stretnutia s klientom utečie.  No to ešte netuší,  čo ju čaká...

Možno jej osud ponúkne novú šancu na lepší život. Stretne aj zopár milých ľudí, ale nič netrvá večne. Jej démon z minulosti si pre ňu onedlho príde... A človek, ktorého mohla takmer otráviť, prevráti jej svet naruby.

„Cestou jej Mustafa básni o arabskom svete. Hovorí jej, aká šťastná tam bude, a sľubuje spokojný život, ktorý nikde inde nenájde. Je šťastný, že sa mu podarilo túto krásku získať. Nina sa tvári, že ju to zaujíma, a odrátava minúty. Liek by mal zašať každú chvíľu účinkovať, hlavne keď mu zvýšila dávku. Ubehne pár minút, keď si zrazu všimne, že Mustafa začína klipkať viečkami. Na polceste zastaví a pretiera si oči...“

Mirkina kniha má síce prívlastok prvotina, ale pri čítaní som mala pocit, že príbeh vyšiel z pera skúsenej spisovateľky. Rozprávanie z pohľadu tretej osoby nám dáva možnosť nahliadnuť priamo do myšlienok hlavných či vedľajších postáv, a tak sa zoznamujeme s rôznymi charaktermi. Dialógy medzi hrdinami boli drsné hlavne v prvej časti príbehu,  neskôr romantické,  či hašterivé s erotickým nábojom.  Za polovicou stránok nás autorka doslova unesie do Saudskej Arábie, kde začíname žiť spolu s hrdinkou, ktorá striktné pravidlá krajiny odmieta akceptovať.  O tom, aký trest za trúfalosť dostane, sa dozviete v tejto atraktívnej knihe zabalenej do tajomného obalu.

article_photo

"Čo to má znamenať?“ otočí sa ku Karolovi a zmätene na neho hľadí.

„Odteraz už patríš Mustafovi. Predal som ťa, kráska. A už dnes mi pošle za teba celý majetok. Však, priateľ môj?“

„Tak, ako sme sa dohodli. Stotisíc eur máš o pár dní na účte,“ súhlasne prikývne Mustafa, pričom z nej nespúšťa oči. Vyschne jej v hrdle.

Autorka používala opisy primerané k deju. Žiadne zdĺhavé vety o každom kvietku. Ale do života v  Rijáde sa budete vedieť vďaka autorkinmu rozprávačskému talentu skutočne ponoriť a dýchať jeho atmosféru. Koniec knihy ma prekvapil, ale či sa skončil ako krásna rozprávka,  alebo tvrdá realita, ktorá je mnohým dôverne známa, to vám neprezradím.

A vôbec,  môže sa krutý osud sexuálnej otrokyne v tom najdesivejšom zmysle skončiť ako rozprávka? A prečo nie? Veď nie nadarmo sa hovorí,  že sme si strojcom svojho šťastia.

Som si istá, že onedlho dá autorka o sebe opäť vedieť a to novým románom o živote ženy, ktorú za jej vypočítavosť osud kruto potrestá...

Ja sa na ne jej príbehy veľmi teším

Knihu si môžete kúpiť tu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?