Slovo PREPÁČ niekedy naozaj nedokáže napraviť chyby.

Autor: Lucia Braunová | 21.5.2015 o 23:06 | (upravené 21.5.2015 o 23:25) Karma článku: 3,60 | Prečítané:  937x

SILVIA KOSCELANSKÁ-HAJDUČEKOVÁ  Povedať prepáč nestačí Alexa ešte  ako mladé dievča stratila všetko.  Po smrti rodičov odišla aj milovaná stará mama. Ukrutnú bolesť zo straty, využila jej teta Agáta a uštedrila jej úder pod pás. ...

Alexandra prežívala naozaj nezávidenia hodnú situáciu. Nielen, že ju sklamala najlepšia kamarátka Júlia, jej priateľ Samo ju zradil, tým najhorším spôsobom.

 

Samka sediaceho na terase baru som videla už z diaľky. Pridala som  viac do kroku. Pristúpim k nemu zozadu, prikryjem mu oči a poviem, aby hádal, kto som, zasnila som sa.

Keď som došla bližšie k terase, zbadala som že nie je sám...

 

A tu sa Alexa dozvedá to, čo ju tak zlomilo. Jediný blízky človek, ktorý jej zostal je bratranec Gabo, s ktorým ju spája tajomstvo, ktoré si hodlá so sebou zobrať do hrobu. S Gabom sa ako deti neznášali, no ako vyrástli, Alexa si uvedomila, že jej nie je ľahostajný a bratranca si veľmi obľúbila. Viac ako bolo dovolené...

 

Gabo, stál, akoby zvažoval, či má ísť alebo radšej zostať. Aj jemu sa leskli oči. Pozerala som na jeho peknú tvár a v duchu hrešila. Prečo sme si takí blízki až teraz? Prečo musíme byť vlastná krv? Keby bol cudzí, určite by som ho zadržala. Vyhovorila mu Írsko a presvedčila, aby zostal pri mne alebo by som ako jeho frajerka odletela s ním.

 

Po Samovej zrade Alexu už nič nedrží na Slovensku a preto odchádza do Čiech, kde chce začať nový život. Po rokoch aj tu stretáva svoju lásku. Zdá sa, že konečne tú pravú... Ale nič nie je bez problémov a aj tu na ňu číhajú.

Keď sa hlavná hrdinka vracia po rokoch do rodnej krajiny, čaká ju mnoho prekvapení a jedno skutočne šokujúce, ktoré so sebou ponesie priam tragické následky. Tu sa môžeme ako čitatelia presvedčiť,  že slovom prepáč sa to nemusí dať napraviť.

article_photo

V príbehu sa prelína minulosť s prítomnosťou. Čo je veľmi osviežujúce.  Zakaždým, keď dočítate jednu dejovú líniu, neviete sa dočkať, kedy sa s ňou  na stránkach znovu stretnete, pretože autorka si dala záležať a každý časový úsek ukončila veľmi napínavo.

Väčšiu časť príbehu rozpráva hlavná hrdinka Alexa. Aby sme mali možnosť nazrieť aj do života jej bývalého priateľa Sama, či kamarátky Júlie, niektoré úseky sú prerozprávané z pohľadu tretej osoby.

Vôbec to nie je rušivé, práve naopak. Kniha vás svojim záverom prekvapí. A hlavne, príbeh v sebe nesie ponaučenie. Za chyby sa platí a ako hovorí aj názov knihy, povedať prepáč nestačí.

 

Za recenzný výtlačok ďakujem blogu abcknihy.sk, kde si ju môžete aj objednať :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?