Prečo sme sa vlastne rozišli? L. Moriartyová

Autor: Lucia Braunová | 16.3.2015 o 23:22 | (upravené 16.3.2015 o 23:37) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  1140x

Strata pamäte nám niekedy môže vrátiť to, čo sme už dávno stratili. Alebo to je iba ilúzia?    

Viete si predstaviť, že sa v dvadsiatich deviatich rokoch preberiete v posilňovni s neuveriteľnou bolesťou hlavy, a  zistíte, že v skutočnosti o chvíľu oslavujete svoju štyridsiatku, máte tri deti, sestra sa s vami rozpráva cez zuby a vaše manželstvo sa rozpadá a vy vôbec netušíte, o čom  vás všetci presviedčajú? Poviete si, že tak toto nie je možné. Ale Alice, hrdinka tohto pútavého príbehu, vám dokáže, že sa to stať môže. A celkom jednoducho.

Alice si pri páde tak udrie hlavu, že jej zo spomienok zmizne desať rokov života. Prebúdza sa s domnienkou, že je prvýkrát tehotná  a v nemocnici, kde ju odvezie sanitka, neustále vyčkáva na milujúceho manžela. To ešte netuší, že sa s ním rozvádza a doma na ňu čakajú tri deti. Alice sa v mysli ocitá v roku tisícdeväťstodeväťdesiatosem. A vďaka tomu v príbehu vznikajú vtipné momenty, ako napríklad, že Alice presviedča lekárov, že nemá žiadne deti, pretože práve teraz jedného čaká.

„Koľko máte detí?“ spýtala sa lekárka. Vyhrnula Alice tričko a stiahla šortky, aby jej mohla prehmatať brucho. Alice zažmurkala, aby mohla potlačiť slzy. „Nemám deti. Toto je moje prvé tehotenstvo.“       Lekárka sa zarazila a pozrela na ňu. „Toto vyzerá ako jazva po cisárskom reze.“

Ďalší zábavný okamih je, kedy ju príde do nemocnice navštíviť sestra a Alice s ňou rieši, že Libby (ako nazýva svoju sestru Elizabeth) nevyzerá naozaj dobre. (Alice nechápe ako mohla prísť za pár dní k toľkým vráskam). Tiež si nevie vysvetliť, prečo je jej sestra k nej taká chladná, veď si predsa vždy skvele rozumeli.

Keď telefonuje s manželom, on ju pre jej prívetivosť upodozrieva, že jej ide znovu o nejakú zvláštnu hru. Ešte netuší, že sa mu vracia jeho Alice, do ktorej sa pred rokmi zamiloval.

Po návrate z nemocnice sa pre Alice začína nový život. Musí si zvykať na to, čo pred pár hodinami bolo samozrejmosťou. Za tie roky sa udiali mnohé nepríjemné udalosti, od ktorých ju chcú najbližší uchrániť. No o tom prečo sa s Nickom rozvádzajú, nikto nič nevie. Jediný, kto by jej mohol ozrejmiť dôvody je samotný Nick. No, on to nemá ani náhodou v pláne. Bojí sa iba jednej veci: Že si Alice spomenie...

A kto je záhadná žena menom Gina? Prečo jej nikto z jej blízkych nechce povedať, kde je a čo sa s ňou stalo?

Táto kniha je od autorky mojou prvou, no rozhodne nie je poslednou. Dej je plný tajomstiev, ktoré vás nútia čítať. Štýl písania je veľmi zaujímavý, ešte som sa sním nestretla u žiadneho autora. Moriartyová ozvláštnila dej Elisabethinimi domácimi denníkovými záznamami, kde dostanete odpovede na niektoré otázky, ktoré si počas deja budete klásť. Mňa celkom pobavili Vážne úvahy prastarej mamy – nevšedné osvieženie deja J

Autorka sa vyhrala s každým, na pohľad banálnym detailom a dokonale vykreslila každú postavu a vzájomne vzťahy hrdinov. Názov románu je originálny a dokonale sa hodí k deju. Ale vôbec nejde o ženský román, akoby sa mohlo zdať. Je to kniha pre každého.

Za výtlačok ďakujem kníhkupectvu ABCknihy.sk

Knižku si môžete zakúpiť tu: http://www.abcknihy.sk/Kniha/preco-sme-sa-vlastne-rozisli-3010301?src=s

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?